İyi Yaşa

basak-burcu-ozellikleri

Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcunun Dikkatine!

Rahatlayıp kendine bakmanın; ilişkilerini güçlendirip zihnine çekilmenin şimdi tam sırası! Her 23 Ağustos-22 Eylül arasındaki 30 günlük süre zarfında güneş, Başak burcu için geçmektedir ve Başak burçları (ve herkes), bu bir ayı çok iyi değerlendirmelidir.

Başak Burcunun Temel Özellikleri

Saflığı, huzuru ve güveni hayatının merkezine yerleştiren Başak burcu; zihinsel, fiziksel, bedensel ve duygusal sağlık başta olmak üzere hayatına dair en ince ayrıntıları titizlikle irdeler. Bundan dolayıdır ki Başak burcu, alacak olduğu kararları milimetrelerle çalışan bir mimar misali en uç detayına kadar düşünür ve vereceği kararı yahut söyleyeceği sözü ölçer, biçer ve öyle eyleme döker.

Başak Burcunun Temel Gücü

Enerji, bugünümüzü ve yarınımızı belirleyen temel faktördür. Yaşamımız için alacak olduğumuz kararlar, enerji sayesinde dengede durur ve bu sayede mantıklı kararlar verebiliriz. Peki Başak burçları, kendileri için kritik olan bu dönemde neler yapmalı veya nasıl geçirmelidir?

Yılın En İyi Dönemindesin

Hayatındaki yeniliklere karar vermek için en iyi ve en uygun dönemindesin. Bu Pazartesi diyete mi başlayacaktın? Hiç Pazartesi gününü beklemene gerek yok, hemen lezzetli ve pratik tariflerimize göz atabilirsin. Yeni bir egzersiz metodunu keşfettin ve uygulamak için uygun zamanı mı bekliyorsun? Emin olmalısın ki bundan daha uygun bir zaman yok! Yağ yakımını sağlayacak, güçlendirici 10 günlük egzersiz planını hemen uygulayabilirsin. Planlarını, arzularını ve isteklerini özellikle bu aylarda ertelememeye kesinlikle dikkat et. Öyle ki “Başak ayı” hayatınızda kararlar alıp bu kararları uygulamaya geçirmek için en uygun aydır.

Kişisel bakımını erteleme! Bunu yalnızca fiziksel görünüşün olarak değerlendirmektense kelimenin tam anlamıyla “kişisel bakımını” bu dört haftalık süre zarfında gerçekleştirmen senin için iyi olacaktır. Peki, kişisel bakım derken kast edilen ne? Mesela ruhunun gerçekten de bir ihtiyacı olan ve hep türlü sebeplerle ertelediğin meditasyon derslerine hemen şimdi başla! Özellikle bu ayda stresi hayatından tamamen çıkarmakta fayda var. Gelin, hep beraber Merve Purde’den “Stresten Arınma Meditasyonu” seansını izleyelim.

Tabii ki fiziksel bakımı da unutmayalım. Birbirinden etkili yüz yogası dersleri ile yüzüne gençleştirici etkiyi vermeye ne dersin?

Bütün bunları yaparken de Başak burcuna ve herkese tavsiyemiz, en azından bu ay için detaylarda çok boğulmaması yönünde olacaktır. Yalnızca bu ay bütün o detayları bir köşeye bırak; yani deyim yerindeyse o kadar da Başak burcu olma! 😊 Dört haftalık sürenin sonunda göreceksin ki tamamıyla yenilenmiş taze bir şekilde hayatına devam edeceksin.

“Kişisel bakım” demişken… Emine Boyner’den “Doğal Saç Kremi Yapımı” ve sıfır atık atölye serisine göz atabilirsin. Yeni ve farklı şeyler denemek iyi gelebilir.

Doğayla Kucaklaş

Bu dönemde dünyevi zevklerin bırakılıp gerçekte ait olduğumuz yere, doğaya, dönülmesinde fayda var. Doğayla ve ormanla iç içe olmak stresi azaltırken bağışıklık sisteminin çalışma temposunu hızlandırmakta; daha dinç bir ruh haline bürünmene ve enerjinin artmasına sebep olmaktadır. Bunun için de illaki bir pikniğe gitmenize gerek yok! Şehirdeki herhangi bir ağaçlık alanda gözüne kestirdiğin bir bankta oturup kendini ve ruhunu dinleyebilir; ağaçların hışırtısı arasında gözünü dinlendirebilirsin.

Wabi-Sabi

“Wasabi” şeklinde okuduğunun farkındayız. 😊 Bir Japon öğretisi olarak “wabi-sabi”, kusurlu olan şeylerde bir güzellik bulma sanatına denir. Başak burcunun detaycılığıyla ne kadar da uyumlu değil mi? Temel olarak hayatının döngüsünü olduğu gibi kabul eden bu öğretide kişi; doğaya saygı duyar; doğma, büyüme ve yok olma sürecini yok saymaz. Dolayısıyla günlük akışı olduğu gibi kabul eder ve bu kabulün, huzuru ve dengeyi getirdiğine inanır. 

En azından bu ay, bu öğretiyi hayatının temeline koyup doğayı ve akışı olduğu gibi kabul ederek iç huzurunu yaşayabilirsin. Öyle ki ayrıntılardan biraz olsun uzaklaşmak sana iyi gelecektir.

“Dijital” Detoks Yaptır

Akıllı telefonların odak noktamızı dağıttığı ve hatta çoğumuzda dikkat eksikliğine yol açtığı artık yadsınamaz bir gerçek. Şöyle bir şey deneyelim mi? İnternette son baktığın içerik buradaki blog yazımız olsun. Ne dersin? 😊 Şaka bir yana, ne yazık ki günümüz dünyasında “ben akıllı telefon kullanmıyorum!” demek pek olası bir ihtimal gibi gözükmüyor ancak yine de bu dönemde dijitalden olabildiğince uzak durmakta fayda var. Mesela bu dört haftalık sürede günde yalnızca 1 saat temel ihtiyaçlarını ve gündelik işlerini halledecek kadar telefonla uğraşmayı deneyebilirsin.

Ne Yapılması Gerektiğini Düşünmeye Başlayın

Bu dönemde, iş hayatında karşına çıkan herhangi bir projeye muhakkak dahil olmaya çalışın. Öyle ki zihninin en açık ve gelişmeye en müsait olduğun dönemin bu dönem arasında olduğunu fark edeceksin. Hatta yaptığın işlerin, diğer ayların aksine daha başarılı olduğunu herkes gibi sen de göreceksin. 

Özetlemek gerekirse önündeki bu dört haftalık süre, kendin için yılın belki de en önemli zaman dilimi. Bu zaman dilimini, yukarıda yazılanlardan en az birini bile hayatına entegre ederek geçirsen sana ne kadar faydası olacağını bir ayın sonunda deneyimleyerek göreceksin. Önümüzdeki bir ay boyunca bütün güzellikler seninle olsun!

iyi yaşa app.

Astroloji, burç yorumları ve iyi yaşamı kapsayan içeriklere meraklı mısın? İyi Yaşa’da bu ve benzeri daha birçok içeriğimize istediğin yerde istediğin zaman ulaşmak için mobil uygulamamızı indirmeyi sakın unutma! Fitness’tan yogaya sağlıklı beslenmeden meditasyona ve hatta astrolojiye kadar eğlenceli ve bilgilendirici içeriklerimiz; App Store, Google Play ve Huawei App Gallery’de seni bekliyor. İndirmek için: www.bit.ly/iyiyasaapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Fitnessdan yogaya, meditasyondan farkındalığa alanında en iyi eğitmenlerin buluştuğu İyi Yaşa’ya hemen üye ol!

İyi Yaşa Bülten

İndirimlerden ve yeniliklerden haberdar olmak için bültenimize abone ol!